• autor: dyzion, 2016-12-15 15:29

Relacja z

II Turnieju gier wideo

w Radoczy

Za nami II edycja Mikołajkowego Turnieju gier wideo FIFA 2017 którego organizatorem był Ludowy Klub Sportowy „ORZEŁ” Radocza. Zawody rozegrano w sobotę 3 grudnia 2016 roku w Wiejskim Domu Kultury
w Radoczy (remiza OSP). Zmagania rozpoczęto  o godzinie 15:00.

Najpierw uczestniczyli w nich juniorzy LKS „ORZEŁ”  w ramach prezentu mikołajkowego. Zgłosiło się ośmiu juniorów, którzy zostali podzieleni drogą losowania na dwie grupy po czterech graczy. W grupie A miejsce pierwsze zdobył Marcin Bik wygrywając z Krystianem Grzywą (3:0) i Szymonem Wójcikiem (3:0) oraz remisując z Dawidem Wojnarem, który zdobył miejsce drugie wygrywając z Szymonem Wójcikiem (2:0) Krystianem Grzywą (2:0). Na miejscu trzecim uplasował się Szymon Wójcik, a grupę A zamknął Krystian Grzywa.

W grupie B mecze były bardziej wyrównane. Zwycięzcą został Jakub Spisak najpierw remisując z Szymonem Warmuzem i Arkadiuszem Tomiczkiem by potem wygrać z Jakubem Włosakiem 5:3(2:2 do przerwy). Miejsce drugie zajął Arkadiusz Tomiczek który również zremisował dwa mecze, wygrywając tylko z Szymonem Warmuzem (2:0), który uplasował się na 3 pozycji w grupie, którą ostatecznie zamknął miejscem czwartym Jakub Włosak.

O wejście do finału Dawid Wojnar (II miejsce gr.A) walczył z Jakubem Spisakiem (I miejsce gr.B) Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Jakuba i to on walczył w finale.

Drugim meczem o wejście do finału było spotkanie miedzy Marcinem Bikiem i Arkadiuszem Tomiczkiem. Mecz był wyrównany i wynik 0:0 do przerwy nie dziwił. Dopiero w drugiej połowie Marcin Bik wykorzystał szanse i zdobył bramkę na 1:0.

Finały wyglądały następująco: Jakub Spisak walczył o miejsce pierwsze z Marcinem Bikiem.

Jakub do przerwy prowadził 2:0, a w drugiej połowie Marcin dał rade odrobić jedynie jedną bramkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

O miejsce trzecie walczyli Dawid Wojnar z Arkadiuszem Tomiczkiem. Arek do przerwy prowadził 1:0 jednak uległ w drugiej połowie i stracił trzy bramki na korzyść Dawida.

W fazie finałowej konkurs rozstrzygnął się następująco:

Miejsce II Marcin Bik

Miejsce III Arkadiusz Tomiczek

Następnie Prezes LKS „ORZEŁ” wręczył nagrody triumfatorom.

O godzinie 17:30 zmagania rozpoczęli dorośli radoczanie. Do konkursu przystąpiło 10 osób. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy w których mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym. Tabela po spotkaniach wyglądała następująco:

W grupie A miejsce pierwsze zajął Przemysław Kwarciak zdobywając 9 punktów. Miejsce drugie zajął Nikodem Hajost wyprzedzając tylko o punkt Arkadiusza Wieczorka i Krzysztofa Kosowskiego. Tabele zamknął Rafał Cisoń. W grupie B miejsce pierwsze zajął Grzegorz Pszczeliński z kompletem punktów, a na miejscu drugim uplasował się Sławomir Sporek z dziewięcioma punktami. Następne miejsca uzupełnili kolejno Piotr Pytlowski, Tomasz Pytlowski i Leszek Strojny.

W półfinałach zmierzyli się ze sobą Grzegorz Pszczeliński i Nikodem Hajost oraz Przemysław Kwarciak i Sławomir Sporek. Pierwszy półfinał do samego końca spotkania był bardzo wyrównany, decydujące bramki wpadały w ostatnich minutach, dopiero karne zdecydowały, że do finału zakwalifikował się Grzegorz Pszczeliński wygrywając mecz 2:1 w rzutach karnych(2:2). Drugi półfinał również był bardzo wyrównany jednak o zwycięstwie zdecydowała jedyna bramka zdobyta przez Przemysława.

Po rozegranych spotkaniach miedzy zawodnikami wyłoniły się pary finałowe. Mecz o miejsce 3. miedzy Nikodemem Hajost a Sławomirem Sporkiem, wygrał Nikodem, zdobywając jedyną bramkę w spotkaniu, choć statystyki były bardzo wyrównane. Finał pomiędzy Przemysławem Kwarciakiem i Grzegorzem Pszczelińskim, który był najciekawszym spotkaniem wieczoru, gdyż zawodnicy wyprowadzali cios za ciosem i zwycięzca został wyłoniony dopiero w ostatnich minutach dogrywki.

Ostatecznie triumfatorzy turnieju to:

Miejsce I Przemysław Kwarciak

Miejsce II Grzegorz Pszczeliński

Miejsce III Nikodem Hajost

Serdeczne podziękowania uczestnikom  za udział w Turnieju, którego celem jest lokalna integracja społeczna oraz szeroko pojęta popularyzacja zdrowego trybu życia.

Na uwagę zasługuje wysoki poziom sportowy i kulturalny podczas trwania turnieju.